Sommige projecten zijn na de oplevering klaar. Andere groeien gewoon verder. Camping Linda in Wemeldinge is daar een mooi voorbeeld van. Een aantal jaren geleden mochten we hier al een speelomgeving realiseren die aansloot bij de natuurlijke en Zeeuwse uitstraling van de camping. Inmiddels wordt die sfeer steeds verder over het terrein doorgetrokken. Deze nieuwe speelplek is daar een volgende stap in.
Ruimte om zelf te ontdekken
Voor deze plek kozen we voor natuurlijk spelen. Zand, water, stenen, hout, hoogteverschillen en groen vormen samen een omgeving waarin kinderen zelf bepalen wat ze ermee doen. Er is geen vaste route. Het ene moment wordt er gebouwd en gegraven, even later ontstaat er een parcours of een compleet zelfbedacht spel. Juist doordat niet alles één duidelijke functie heeft, blijft er ruimte voor fantasie en ontdekking. Daarbij is bewust rekening gehouden met verschillende manieren waarop kinderen spelen: actief en avontuurlijk, samen met anderen, creatief met zand en water of juist wat rustiger en observerend.
Een speelplek die nog verder mag groeien
Op de foto’s is goed te zien dat de plek nog jong is. De eigenaar gaat de omgeving verder aankleden en ook de beplanting heeft tijd nodig om zich te ontwikkelen. En eigenlijk past dat perfect bij het idee. Naarmate het groen groeit en kinderen de plek steeds meer in gebruik nemen, zal de speelomgeving vanzelf meer onderdeel worden van de camping. Ook biodiversiteit en het beter laten infiltreren van regenwater zijn meegenomen in het ontwerp. Zo voegen we niet alleen een nieuwe speelplek toe, maar bouwen we verder aan een uitstraling die op steeds meer plekken op Camping Linda terugkomt.
Een speelplek die nu al uitnodigt om te ontdekken, maar de komende jaren alleen maar mooier wordt.